NOWOŚCI

WSZYSTKIEMonika LuftKrzysztof Pieniążek
 
 
1
 
2
 
 
 
2021-06-11
Hippika albo Sposob Poznania, Chowania Y Stanowienia Koni / Przez Krzysztopha Pieniazka Pisana Anno Domini 1607
"Hippika, albo sposób poznania, chowania i stanowienia koni" Krzysztofa Pieniążka wydana w 1607 roku, pozostaje w cieniu bardziej popularnej, nieco wcześniejszej "Hippiki"  Krzysztofa Dorohostajskiego (wyd.1603). Książka Krzysztofa Pieniążka wydana skromnie została nieco zapomniana - najzupełniej niesłusznie.
2021-06-10
„Arabska awantura” Moniki Luft: o arabach bez cenzury
Pod koniec czerwca na rynku księgarskim pojawi się książka Moniki Luft, przez kilkanaście lat redaktor naczelnej portalu polskiearaby.com – „Arabska awantura. Od Emira Rzewuskiego do Krzysztofa Jurgiela”
2020-11-13
EQUUS POLONUS
Equus Polonus - Koń w wojsku polskim w XVI wieku" autorstwa dr hab. Aleksandra Bołdyrewa  to niezwykle ciekawa praca historyczna poświęcona roli konia w wojsku polskim w XVI wieku. 
2020-10-22
Zygmunt Jabłecki; „Konie arabskie i orientalne w hodowli i wyścigach na ziemiach polskich do 1939 r.” Nakładem Autora. Krosno 2018.
2020-10-15
Pure Polish Arabian – to wciąż dobra marka!
Odrębność populacji koni arabskich wytworzonej w Polsce dała się zauważyć jeszcze w XIX wieku, a ugruntowała się w okresie międzywojennym. Hodowcy zagraniczni z podziwem zauważali, jak szybko nadrabiamy straty po zniszczeniach I wojny światowej. Błyskawicznie powstał dział arabski Państwowej Stadniny w Janowie Podlaskim w 1919r., a jak grzyby po deszczu odradzały się istniejące wcześniej lub powstawały nowe hodowle prywatne.
2020-03-18
Polska Księga Stadna Koni Arabskich Czystej Krwi 1926 - 2020
Początki hodowli koni orientalnych na ziemiach polskich sięgają legendarnych czasów  Rzeczpospolitej Obojga Narodów czyli XVI i XVII wieku. O obecności koni arabskich w Polsce świadczą liczne źródła historyczne. Konie orientalne wywarły ogromny wpływ na hodowlę koni w naszym kraju, dając podstawę do najsłynniejszych zwycięstw polskiej armii.
2020-02-26
Pure Polish jako kwintesencja hodowli koni arabskich w Polsce
Hodowla koni jako towarzysza polskiego żołnierza, prowadzona była w Polsce od najdawniejszych czasów i wielką rolę odegrały tu konie orientalne, a później arabskie. Rozległe, żyzne pastwiska na wschodnich terenach dawnych ziem polskich...
2019-12-20
Świat Polskich Wazów - Przestrzeń Ludzie Sztuka
Wystawa wieńcząca Rok Wazowski na Zamku Królewskim w Warszawie...
2019-12-19
Polskie reproduktory a arabska próba dzielności
Wyścigi konne na torze płaskim, dla obu czystych ras, rozgrywane są w wielu krajach, a wyścigi dla koni arabskich mają tradycje niekiedy tak długie, jak koni angielskich. Prawidła wyścigowe dla arabów układane były w większości właśnie na wzór angielskich.
 
 
1
 
2
 
 
 
Copyright © 2020
projekt IRN Multimedia
oprogramowanie choruzy.pl

Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Więcej informacji Zgadzam się